OŚWIADCZENIE ORGANIZACJI ZWIĄZKOWYCH

W wyniku przeprowadzonej manifestacji w dniu 7-08-2014r. przed biurowcem Kopalni Konin przez Stowarzyszenie Ekologiczne„Eko – Przyjezierze”, próbujących nawoływać do zatrzymania budowy między innymi odkrywki Ościsłowo, a przy tym informować zgromadzonych i obecne media, że Związki Zawodowe działające w PAK KWB Konin S.A. również podzielają ten pogląd. W związku z zaistniałą sytuacją, Związki Zawodowe przekazały swoje oświadczenie prezesowi stowarzyszenia jak również oświadczenie zostało przekazane obecnym mediom lokalnym, by można było uzmysłowić wszystkim malkontentom i laikom czym dla tego regionu jest Kopalnia Konin i jakie niesie za sobą korzyści, nie tylko płynące z wydobycia węgla, miejsc pracy dla mieszkańców powiatu konińskiego, oraz ziemi kujawskiej, ale również w jaki sposób można wykorzystać tereny zrekultywowane, które w znacznym stopniu stają się terenami rekreacyjnymi, jak również są ponownie wykorzystywane jako tereny upraw rolnych oraz gospodarki leśnej.