Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Górnictwa Węgla Brunatnego Zagłębia Konińsko-Turkowskiego
ul. 600-lecia 9, 62-540 Kleczew, e-mail: solidarnosc@kwbkonin.pl, tel. (063) 247 63 42, fax. (063) 247 65 42

31/05
2015

MOZ 29.05.2015

Opublikował admin w kategorii AKTUALNOŚCI

Zebranie odbyło się w naszym obiekcie. Oprócz wielu spraw porządkowych, między innymi przyjęto 9 nowych członków Związku. Wszyscy, również nie należący do związku, powinni zdawać sobie sprawę, że Związek zawodowy to w tej właśnie chwili, umacniania się władzy w spółkach i tworzenia zasad współpracy z załogą, jedyny rzeczywisty reprezentant każdego pracownika.

Na każdym zebraniu są przekazywane wiadomości z poszczególnych wydziałów i spółek. Kolejność zależy od zajmowanych miejsc przy stole. Koleje Górnicze- Komisja Wydziałowa odbędzie się 8 czerwca. Ostatnie spotkania w sprawach Regulaminów Pracy i Wynagradzania odbyły się w dniach 22.04 i 07.05. M.innymi chcieliśmy podnieść dolne granice stawek do góry, niestety nie wszystkie z.z. były chętne do współpracy. Przyjmowanie pism od Zarządu bezkrytycznie jest antyzwiązkowe. My wszystkie pisma skierowaliśmy do prawnika.

O. Jóźwin – Komisja odbyła się 24.04. sprawy wewnątrz odkrywkowe, współpracy ze spółkami i dowozu pracowników. Dużo kontrowersji wzbudziło instalowanie kart, czytników, gdzie i dlaczego. Pieniądze na te zbędne wg pracowników sprawy się znalazły, a na prawdziwe potrzeby ich nie ma.

O.DTL- wyrażono podziękowanie dla pocztu sztandarowego na pogrzebie członka związku, brak informacji o dojazdach, dalsza część polowania na operatorów- zabieranie premii za wszystko.

Emeryci i renciści- organizujemy biesiady piwną w Megawacie, ok. 08 lipca, do 100 osób, oczywiście z tańcami.

Komisja Zarząd- trwa procedura przygotowawcza do wyborów SIP w MedAlko.

Komisja Kleczew odbyła się 30.03. Wybrano sekretarza (Zbyszek Zimnawoda) i skarbnika (Janusz Kukieła).

Komisja zapomóg odbyła się 22.05, przydzielono 17 zapomóg,  a następna będzie 01.07.

Przekazano również informacje z pozostałych komisji, Sekcji, Regionu i SIP.