Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Górnictwa Węgla Brunatnego Zagłębia Konińsko-Turkowskiego
ul. 600-lecia 9, 62-540 Kleczew, e-mail: solidarnosc@kwbkonin.pl, tel. (063) 247 63 42, fax. (063) 247 65 42

18/07
2017

POSIEDZENIE RADY KSGiE W KATOWICACH

Opublikował admin w kategorii AKTUALNOŚCI

20170717_160205W DNIU 17-07-2017r. ODBYŁO SIĘ POSIEDZENIE RADY KRAJOWEGO SEKRETARIATU GÓRNICTWA i ENERGETYKI W KATOWICACH.
SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZASZCZYCILI NAS PANOWIE MINISTROWIE.
MINISTER ENERGII – KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI, ORAZ MINISTER GRZEGORZ TOBISZOWSKI. SAMO SPOTKANIE TRWAŁO KILKA GODZIN.
SPOTKANIE MIAŁO NA CELU OMÓWIENIE ODPOWIEDZI NA PISMO SKIEROWANE DO PANI PREMIER BEATY SZYDŁO PRZEZ KSGiE.
PONIEWAŻ ODPOWIEDZI JAKIE UZYSKALIŚMY BYŁY BARDZO POWIERZCHOWNE I BARDZO LAKONICZNE. DLATEGO TEŻ STWORZYŁA SIĘ MOŻLIWOŚĆ BEZPOŚREDNIEGO ZADAWANIA PYTAŃ PRZEZ CZŁONKÓW RADY KSGiE. PRZEDSTAWICIEL KAŻDEJ SEKCJI MÓGŁ ZADAWAĆ PYTANIA ZWIĄZANE BEZPOŚREDNIO ZE SWOJĄ BRANŻĄ. POZNALIŚMY STANOWISKO MINISTERSTWA WS. WĘGLA KAMIENNEGO JAK RÓWNIEŻ WĘGLA BRUNATNEGO.
NAJWIĘCEJ CZASU POŚWIĘCONO NA OMAWIANIE OBECNEJ SYTUACJI W BRANŻY WĘGLA BRUNATNEGO I KAMIENNEGO. DLA NAS NAJWAŻNIEJSZY TEMAT TO ODKRYWKA OŚCISŁOWO I MOŻLIWOŚCI ROZPOCZĘCIA JEJ BUDOWY. ODPOWIEDZI UZYSKANE OD MINISTRA GRZEGORZA TOBISZOWSKIEGO POTWIERDZIŁY, ŻE W NAJBLIŻSZYM CZASIE ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE RADY KRAJOWEJ SEKCJI GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO, JAK RÓWNIEŻ SPOTKANIE DOT. O/ OŚCISŁOWO ZE ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI KOPALNI KONIN, PRZEDSTAWICIELAMI WŁAŚCICIELA I PRZEDSTAWICIELAMI RZĄDU.
INFORMACJA DOT. TERMINU SPOTKANIA BĘDZIE PODANA W NAJBLIŻSZYCH DNIACH. JEST NADZIEJA, ŻE DO SAMEGO SPOTKANIA DOJDZIE JESZCZE W LIPCU LUB NA POCZĄTKU SIERPNIA. SPOTKANIE TO MA DAĆ NAM PEWNE DEKLARACJE W/S OŚCISŁOWA. W WYPOWIEDZI MINISTRA TCHÓRZEWSKIEGO I MINISTRA TOBISZOWSKIEGO JEDNOZNACZNIE WSKAZYWAŁY NA PRODUKCJĘ ENERGII Z WĘGLA BRUNATNEGO I KAMIENNEGO. OBY TAKĄ POSTAWĄ PRZEDSTAWICIELI RZĄDU MOŻNA BY BYŁO URUCHOMIĆ OD DAWNA OCZEKIWANĄ ODKRYWKĘ OŚCISŁOWO.

Przedstawił: Grzegorz Matuszak