Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Górnictwa Węgla Brunatnego Zagłębia Konińsko-Turkowskiego
ul. 600-lecia 9, 62-540 Kleczew, e-mail: solidarnosc@kwbkonin.pl, tel. (063) 247 63 42, fax. (063) 247 65 42

11/11
2017

POSIEDZENIE KSGWB W WARSZAWIE – MINISTERSTWO ENERGII

Opublikował admin w kategorii AKTUALNOŚCI

W DNIU 10-11-2017r. W MINISTERSTWIE ENERGII W WARSZAWIE ODBYŁO SIĘ POSIEDZENIE KRAJOWEJ SEKCJI GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”. NA POSIEDZENIU GOŚCILIŚMY MIĘDZY INNYMI:
MINISTER ENERGII – KRZYSZTOF TCHÓRZEWSKI, WICEMINISTER ENERGII – GRZEGORZ TOBISZOWSKI, PRZEWODNICZĄCY KRAJOWEGO SEKRETARIATU GÓRNICTWA I ENERGETYKI – KAZIMIERZ GRAJCAREK, DYREKTOR PRZY ME – ANNA MARGIS, ORAZ AGATA MODRAS – GŁÓWNY SPECJALISTA PRZY ME – DEPARTAMENT GÓRNICTWA
GŁÓWNE TEMATY TO OCZYWIŚCIE PRZYSZŁOŚĆ WĘGLA BRUNATNEGO I NOWE ODKRYWKI: ZŁOCZEW I OŚCISŁOWO.
PO RAZ KOLEJNY MINISTROWIE ZAPEWNIAJĄ ŻE ODKRYWKA ZŁOCZEW I OŚCISŁOWO SĄ WPISANE W BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE KRAJU.  NIE MA INNEJ ALTERNATYWY NA DZISIAJ NA TANIE WYTWARZANIE ENERGII NIŻ WĘGIEL BRUNATNY. WSZYSTKIE INNE ŹRÓDŁA OPRÓCZ WĘGLA KAMIENNEGO I BRUNATNEGO SĄ BARDZO NIESTABILNYM PALIWEM DO PRODUKCJI ENERGII, ORAZ WYSOCE KOSZTOWNYM.
MINISTERSTWO ENERGII NIE WYOBRAŻA SOBIE BY NIE POWSTAŁY NOWE ODKRYWKI. BRAK NOWYCH ODKRYWEK TO ZAGROŻENIE BEZPIECZEŃSTWA ENERGETYCZNEGO KRAJU.
DECYZJA WYDANA PRZEZ GENERALNĄ DYREKCJĘ OCHRONY ŚRODOWISKA W/S ODKRYWKI OŚCISŁOWO  MA SIĘ UKAZAĆ W NAJBLIŻSZYM CZASIE TJ. W CIĄGU DWÓCH TYGODNI – TAKI TERMIN ZOSTAŁ PODANY PRZEZ PANA ANDRZEJA SZWEDĘ – LEWANDOWSKIEGO NA POSIEDZENIU KOMISJI DS. ENERGETYKI I SKARBU PAŃSTWA.  ALE CZY DECYZJA TA BĘDZIE DLA NAS DECYZJĄ POZYTYWNĄ I OSTATECZNĄ?
O DALSZYCH DZIAŁANIACH BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO.
20171110_143714

Fot. Marek Dołkowski
Informacja: Grzegorz Matuszak