Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Górnictwa Węgla Brunatnego Zagłębia Konińsko-Turkowskiego
ul. 600-lecia 9, 62-540 Kleczew, e-mail: solidarnosc@kwbkonin.pl, tel. (063) 247 63 42, fax. (063) 247 65 42

19/12
2016

Komisja OM w dniu 19 grudnia

Opublikował admin w kategorii AKTUALNOŚCI

Komisja Zarząd– ponowiono pytania o Kapitułę Funduszy Wydzielonych (sprawa jest rozpatrywana przez prawnika oraz dyskutowana z pozostałymi związkami) oraz likwidację dowozów pracowniczych (skierowano pismo z zapytaniem do Prezesa). Zrealizowano drobne upominki dla członków wydziału.

Komisja Jóźwin– pytania o dowozy pracownicze oraz zasilenie w pracowników ze Spółek (potrzebna jest tu zgoda Spółki i Kopalni).

Komisja Koleje– odbyły się uzupełniające wybory na grupowych, trwają miesięczne przenoszenia pracowników na pierwsza zmianę, pojawiły się problemy z odejściami emerytalnymi w związku z podważaniem nazewnictwa stanowisk przez ZUS.

Komisja EiR– 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe.

Komisja ODTL– 17 listopada odbyło się spotkanie Komisji wydziałowej. Ukazała się informacja o odkryciu kurhanu z przed 5,5 tyś. lat co podobno ma wstrzymać wszelkie prace nad budową nowej odkrywki.

Komisja Rewizyjna– 14 grudnia odbyło się ponowne ukonstytuowanie komisji i na nowego przewodniczącego wybrano Adama Sobczyka.

Region– 29 listopada odbyło się zebranie. Złożono sprawozdanie z KZD. Zarejestrowano nową organizację w Wyższej Szkole Zawodowej. 10 grudnia odbyło się WZD Regionu połączone z promocją książki i prapremierą filmu o Regionie Konińskim.

Sekcja– 15 grudnia odbyło się posiedzenie połączone z opłatkiem. Główną sprawą był stan Zagłębia konińskiego.

SIP– informację przekazał ZSIP Kopalni kol. Kwiatkowski. Odczytał podsumowanie działalności rocznej.

Przyjęto uchwałą terminy posiedzeń Komisji w roku 2017.

Przypominamy, że 8 stycznia o godz. 11 w sanktuarium w Złotkowie odbędzie się Msza za tragicznie zmarłych górników.